Menü Kapat

Öğrenci koçu ; Detay Akademi Ailesi olarak, geleceğimizin mimarı değerli öğrencilerimize en üst düzeyde verim sağlayabilmek adına, bir ilki gerçekleştiriyor, dershane sürecine eğitim koçluğu sistemini de dahil ediyoruz.

Böylelikle sınava hazırlık sürecinde hangi derse ne kadar çalışmak, hangi konuya daha fazla önem vermek gerektiğini ve süreci biz yönetiyoruz.

‘’EĞİTİM KOÇU’’ NEDİR ?

Eğitim koçu, öğrencinin akademik yaşamda ve çalışma hayatında başarı elde etme becerilerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yürütür. Kişinin, kendine hedef koymasını sağlamaya ve kaynaklarını daha iyi kullanılabilmesine yönelik yol haritası ve eylem planı yapmasına destek sağlar.


Öğrencilerimizin kendi potansiyelini keşfetme, hedeflerini belirleme ve özgüven kazanmasına yardımcı olan eğitim koçunun genel sorumlulukları şunlardır;


● Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
● Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek,
● Bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak,
● Kaygı ve stres yönetimini sağlamak,
● Kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak,
● Bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak,
● Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik planlar oluşturmak.

NEDEN EĞİTİM KOÇLUĞU ?

Her öğrencinin ilgi alanı ve içsel dünyası birbirinden farklıdır. Dolayısıyla öğrencilerimizin tamamına aynı eğitimi ve aynı çalışma programını vermek doğru ve yeterli verimi almamıza engel olacaktır. Bu nedenle, uzman bir eğitimci tarafından kişiye özel hazırlanacak düzenli bir program her öğrencimizin ihtiyacıdır ve başarıya giden yolun temel anahtarıdır.

Sadece Program yapmakla da başarı sağlanamaz, Öğrenci koçu Takip, motivasyon, yorulduğunda ayağa kaldırmak, vazgeçmemesini sağlamak, doğru yayın ve okuma kitapları önerileri vs.. bir sürü etkeni koçluğun içerisinde bulundurmak gerekir.

ARA